Kush janë qytetet më të prekur me koronavirus në 24 orët e fundit

Kush janë qytetet më të prekur me koronavirus në 24 orët e fundit

16:52, 03/08/2020

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit lidhur mbi numrin e personave të prekur me Covid dhe atyre që kanë humbur jetën.

Sipas përditësimit më të fundit, 6 persona kanë humbur jetën në 24 orë si edhe janë prekur 101 të tillë.

Ndërkohë që Tirana vazhdon të jetë qyteti më të I prekur nga Covid.

COVID-19 – Statistika (3 Gusht 2020)

Testime totale 42657

Raste pozitive 5620

Raste të shëruara 3031

Raste Aktive 2417

Humbje jete 172 (Qarku Tiranë 87, Shkodër 29, Durrës 22, Fier 9, Elbasan 6, Kukës 4, Vlorë 4, Korçë 4, Lezhë 4, Dibër 2, Berat 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 66 raste në Tiranë, 9 në Krujë, 7 në Lezhë, 5 në Shkodër, 3 në Durrës, nga 2 raste në Korçë, Elbasan, Kavajë, nga 1 rast në Lushnje, Tropojë, Kamëz, Pogradec, Selenicë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 1342

Durrës 302

Shkodër 218

Fier 96

Vlorë 93

Lezhë 84

Korçë 78

Kukës 69

Elbasan 54

Berat 29

Dibër 28

Gjirokastër 24

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco