Epidemiologia: Ja cilat janë lagjet e Tiranës me koronavirus

Epidemiologia: Ja cilat janë lagjet e Tiranës me koronavirus

22:24, 01/08/2020

Lagjet e Tiranës ku janë përqëndruar vatrat e infeksionit të koronavirusit janë në Astiri, tek Fresku dhe tek Kodra e Diellit.

Gjatë një takimi më Ogerta Manastirliun, mjekët thanë se rastet e konfirmuara janë përqendruar kryesisht në zonat rurale.

“Në punën tonë prej 5 muajsh na ka ndodhur që kryesisht vatrat më të rëndësishme janë në zonat rurale tek Astiri, Fresku dhe kryesisht tek Kodra e Diellit.

Kush është kryesore?

Vatrat janë të transmetimit komunitar, sidomos me hapjen, sidomos për eventet mortore, festash, ditëlindje që marrin pjese grumbullime të rinj, që kemi vënë re kohët e fundit” ka thënë një nga mjeket në videon që ka shpërndarë ministrja për ndjekësit e saj në Facebook.

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 02/08/2020 00:15

Po keni te drejte qe ne zonat rurale ka covid 19 por gjurmoni burimin se nga infektohen kto zonat rurale, gjurmoni gjurmoni se gjurmimi do tju coj ne Surrel tek Ver Llapa Surrelit ai eshte covidi 19 i Shqiptareve qe ka 20 vjet qe po na rruan karin spo na len rehat.

Shto koment

Denonco