Moti për sot/ Kthjellime, vranësira dhe ...

Moti për sot/ Kthjellime, vranësira dhe ...

08:16, 01/08/2020
A+ Aa A-

Moti do të jetë i ndryshueshëm gjatë ditës së sotme.

Paraditen e sotme gjatë orëve të paradites vendi ynë mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Duke ju afruar pasdites do të ketë zhvillim të vranësirave në zonat veriore dhe lindore duke sjellë rrebeshe shiu.

Mbrëmja dhe nata rikthejnë kthjellimet në vend.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 21°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare më shpejtës deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor  dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco