Ndahet nga jeta para kohe, kirurgia dhe pedagogia e njohur

Ndahet nga jeta para kohe, kirurgia dhe pedagogia e njohur

13:13, 31/07/2020
A+ Aa A-

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme doktoreshë, Albana Çela, e cila mësohet se ka vuajtur nga një sëmundje e rëndë.

Çela ka qenë një kirurge e njohur, pedagoge dhe nënë e dy vajzave.

Lajmin për ndarjen e saj nga jeta është bërë e ditur nga Shoqata e Infermierëve bashkë nëpërmjet një dedikimi prekës.

‘Lamtumirë Albana Çela!

Një grua e fortë, një nënë shembullore, një kirurge e zonja dhe një pedagoge e dashur nga çdo student.

Lufta me sëmundjen të bëri të mos shikosh shumë gjëra mbi tokë, por nuk të pengoj të lësh kujtime të bukura, për të gjithë ne që njohim. Një humbje e madhe për studentët, kolegët, familjarët e mbi të gjitha për dy vajzat e vogla të mitura që ishin forca jote më e madhe. Lamtumire’, shkruhet në postimin e bërë nga Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco