Moti sot dhe nesër, 16 - 17 korrik 2020 Kukës, korrik 2020

Moti sot dhe nesër, 16 - 17 korrik 2020

06:58, 16/07/2020

E enjte dt 16 korrik 2020 moti do të mbetet me alternime kthjellimsh dhe shtim të vranësirave deri mesatare në zonat malore të pasuara nga rreshje lokale. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/27°C

Zonat e ulëta  14/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C

E enjte dt 16 korrik 2020

Kosova për ditën e enjte dt 16 korrik 2020 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe  reshje shiu të izoluara. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 13°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 27°C gradë Celcius.

E premte dt 17 korrik 2020

E premte dt 17 korrik 2020 moti do të mbetet me alternime kthjellimsh dhe kalime të vranësirave në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  14/28°C

Zonat e ulëta  16/32°C

Zonat bregdetare 18/31°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco