Drejtoresha e ISHSH me COVID-19, shtrohet në Sanatoriumi

Drejtoresha e ISHSH me COVID-19, shtrohet në Sanatoriumi

17:57, 15/07/2020

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Vjollca Braho, ka rezultuar e prekur me koronavirus. Ditën e sotme, Braho është shtruar në spitalin e Sanatoriumit.

Brahos i kanë nisur simptomat para 10 ditësh, sipas Abcnews.

Ajo është ndër pacientet e para që transferohet nga spitali Infektiv në atë Covid-2 pas rihapjes së këtij të fundit për shkak të rritjes së infeksioneve me koronavirus përgjatë ditëve të fundit.

Braho ka qenë pjesë e grupeve të kontrollit në terren, por edhe e ftuar në disa studio televizive për të folur për rolin e institucionit që ajo drejton në frenimin e pandemisë.

ISHSH vazhdon punën në terren për mbikëqyrjen e masave të sigurisë në ambiente publike, ku nga sot do të vëzhgohet edhe mbajtja e maskës në çdo ambient të mbyllur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari15/07/2020 22:33

INSHALLAH O ZOT I MADH, I MERR ME RADHE TE GJITHE QELBESIRAT!!!! VAFSH E U DALSH ME ARKIVOL, INSHALLAH SHKONI TE GJITHE ME RADHE DHE NUK DILNI ME TE GJALLE, JU DHE FEMIJET TUAJ!!! MALLKUAR QOFSHI O TE PAAFTE!!!

alma15/07/2020 20:14

i urojme sherim te shpejte por ja bere covid pa pasur duke gjobitur kot tu heqbuken e gojes cfare te beni ne shoke te bie ne koke

Shto koment

Denonco