Moti të mërkurën dhe të enjten, 15 - 16 korrik 2020 Kulla e Sahatit Tiranë, korrik 2020

Moti të mërkurën dhe të enjten, 15 - 16 korrik 2020

07:26, 15/07/2020
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila po influencon mot të relativisht të stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Mërkurë dt 15 Korrik 2020

E Mërkurë dt 15 Korrik 2020 moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/30°C

Zonat e ulëta  15/33°C

Zonat bregdetare 18/32°C

E Mërkurë dt 15 Korrik 2020

Kosova për ditën e Mërkurë dt 15 Korrik 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me reshje shiu të izoluara. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 26°C gradë Celcius.

E Enjte dt 16 Korrik 2020

E Enjte dt 16 Korrik 2020 moti do të mbetet me alternime kthjellimsh dhe shtim të vranësirave deri mesatare në zonat malore të pasuara nga rreshje lokale. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  14/27°C

Zonat e ulëta  14/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C/RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco