FOTO/ Parashikimi, ja si ndryshon moti ditën e mërkurë

FOTO/ Parashikimi, ja si ndryshon moti ditën e mërkurë

23:43, 14/07/2020

Për ditën e mërkurë mbi vendin tonë pritet një përkeqësim i lehtë i kushteve atmosferike.

Moti do të jetë kryesisht i kthjellët (sidomos përgjatë vijës bregdetare) por përgjatë ditës do të ketë edhe alternime vranësirash, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Ditën e Mërkurë reshjet pritet të jenë më tepër të përqëndruara në zonën e jugut dhe relievet malore në lindje.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme dhe lokale me intensitet të ulët.

Por, përgjatë relieveve kodrinore-malore në orët e mesditës deri ato të pasdites reshjet lokalisht në formën e shtrëngatave.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco