Ky është moti i ditës së martë

Ky është moti i ditës së martë

23:37, 13/07/2020

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Lokalisht reshje do të jenë në formën e shtrëngatave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 28°C

zonat e ulëta 18°C deri në 34°C

zonat bregdetare 16°C deri në 33°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco