FOTO/ Ky është moti për ditën e hënë

FOTO/ Ky është moti për ditën e hënë

23:39, 12/07/2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e hënë.

Më poshtë keni parashikimin e motit:

Temperaturat

Të hënën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 31°C

në vendet e ulëta: 19 / 33°C

në vendet malore: 14 / 29°C

Image

Reshjet

Të hënën priten reshje të dobëta apo lokale të dobëta në disa qarqe të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Era

Të hënën era pritet të fryjë e lehtë.

Zjarret në pyje

Të hënën pritet rrezik ‘i moderuar’ në të gjitha qarqet e vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në disa qarqe pritet rrezik ‘i lartë’ vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (Jugperëndim), qarku Kukës (Lindje), qarku Lezhë (Veriperëndim), qarku Durrës (Veri-Jug), qarku Tiranë (Veriperëndim).

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco