FOTO/ Ja  si do të jetë moti për të dielën

FOTO/ Ja si do të jetë moti për të dielën

23:26, 11/07/2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Temperaturat janë të larta, por priten dhe reshje lokale të shiut.

Më poshtë keni parashikimin e motit:

Temperaturat

Të dielën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31°C

në vendet e ulëta: 18 / 35°C

në vendet malore: 15 / 30°C

Reshjet

Të dielën priten reshje të dobëta apo lokale të dobëta në disa qarqe të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Image

Era

Të dielën era pritet të fryjë e lehtë.

Zjarret

Të dielën pritet rrezik ‘i moderuar’ në të gjitha qarqet e vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në një qark pritet rrezik ‘i lartë’ vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (Jugperëndim).

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco