FOTO/ Ja si do të jetë moti për të shtunën

FOTO/ Ja si do të jetë moti për të shtunën

23:44, 10/07/2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e shtunë.

Më poshtë njihuni me parashikimin e motit për të shtunën:

Temperaturat

Të shtunën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 32°C

në vendet e ulëta: 18 / 34°C

në vendet malore: 14 / 30°C

Image

Reshjet  

Të shtunën nuk priten reshje.

Era

Të shtunën era pritet të fryjë e lehtë.

Zjarret

Të shtunën pritet rrezik ‘i moderuar’ në të gjitha qarqet e vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në disa qarqe pritet rrezik ‘i lartë’ vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht: qarku Shkodër (Jugperëndim), qarku Lezhë (Veriperëndim).

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco