Parashikimi, ja si do të jetë moti për orët në vazhdim

Parashikimi, ja si do të jetë moti për orët në vazhdim

15:10, 07/07/2020

Ditën e mërkurë do të mbizotëroj mot i kthjellët.

Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8 m/s, e cila hera-herës do të fitoj intensitet deri në 20m/s kryesisht në veri, përgjatë zonave luginore dhe vijës bregdetare.

Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale.

Me konkretisht temperaturat parashikohen:

zonat malore 14°C deri në 30°C

zonat e ulëta 15°C deri në 34°C

zonat bregdetare 17°C deri në 34°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco