FOTOLAJM/ Fillim korriku, plazhet të boshatisura në Vlorë

FOTOLAJM/ Fillim korriku, plazhet të boshatisura në Vlorë

13:28, 07/07/2020

Vetëm 1 vit më parë, zona që po shikoni të boshatisur ishte e mbushur plot dhe nuk kishe ku të hidhje një kokërr mollë.

Por sivjet, Vlora është bosh.

Edhe pse është fillim korriku dhe temperaturat janë në maksimum numri i pushuesve është shumë i vogël.

Kriza ekonomike dhe frika nga koronavirusi, ka goditur keq turizmin shqiptar duke paralajmëruar kohëra të vështira.

Deri më tani qeveria nuk ka bërë asgjë për të mbështetur turizmin në vend, përveç propagandës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

CUCI09/07/2020 08:36

I KE PLOT PLASHET,, NGA E KE GJET KTE FOTO !!!!!!

Shto koment

Denonco