E shtunë me shi në zonat malore dhe temperatura në rënie Lumi i Vlorës (Shushica), korrik 2020

E shtunë me shi në zonat malore dhe temperatura në rënie

07:10, 04/07/2020

Sot, më 4 korrik 2020, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rrebeshe shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/31°C

Zonat e ulëta  20/35°C

Zonat bregdetare 21/32°C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco