Ulje e lehtë e temperaturave/ Çfarë rezervon moti për nesër

Ulje e lehtë e temperaturave/ Çfarë rezervon moti për nesër

23:19, 03/07/2020

PARASHIKIMI për nesër, e shtunë 4 Korrik 2020, sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e shtunë, dt. 04) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt. 04) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 25 / 32°C

në vendet e ulëta: 22 / 31°C

në vendet malore: 15 / 29°C

ERA

Nesër (e shtunë, dt. 04) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë, kryesisht në bregdet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco