Moti, të premten dhe të shtunën, 3 - 4 korrik 2020 Çerem, lugina e Valbonës

Moti, të premten dhe të shtunën, 3 - 4 korrik 2020

07:10, 03/07/2020
Ballkani Juglindor vijon të ndikohet nga masa flaka Afrikane e cila po ifluencon temperatura shumë të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E premte dt 3 korrik 2020

E premte dt 3 korrik 2020 moti do të vijojë diell përgjatë bregdetit, ndërsa në lindje sërish vranësirat do të pasohen nga rreshje lokale shiu. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,3-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  18/36°C

Zonat e ulëta  22/38°C

Zonat bregdetare 23/35°C

E premte dt 3 korrik 2020

Kosova për ditën e premte dt 3 korrik 2020 moti do të jetë me vranësira dhe rrebeshe shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 19°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 33°C gradë Celcius.

E shtunë dt 4 korrik 2020

E shtunë dt 4 korrik 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/31°C

Zonat e ulëta  20/35°C

Zonat bregdetare 21/32°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco