Parashikimi i motit për të enjten dhe të premten në Shqipëri Çerem, lugina e Valbonës, korrik 2020

Parashikimi i motit për të enjten dhe të premten në Shqipëri

07:05, 02/07/2020

E enjte dt 2 korrik 2020: moti do të  mbetet me kthjellime  përgjatë bregdetit dhe zonën qëndrore, ndërsa në lindje vranësirat do të pasohen nga rreshje lokale shiu. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  19/33°C

Zonat e ulëta  22/37°C

Zonat bregdetare 23/34°C

E enjte dt 2 korrik 2020

Kosova për ditën e Enjte dt 02 Korrik 2020 moti do të jetë me diell dhe vranësira të në shtim të pasuara nga stuhi të lokalizuara. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 19°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 33°C gradë Celcius.

E premte dt 3 korrik 2020

E Premte dt 03 Korrik 2020 moti do të vijojë diell përgjatë bregdetit, ndërsa në lindje sërish vranësirat do të pasohen nga rreshje lokale shiu. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,3-1,0 metër në det të hapur.Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  18/33°C

Zonat e ulëta  22/37°C

Zonat bregdetare 23/34°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco