Vapë dhe shi/ Ja si do të jetë moti për të enjten

Vapë dhe shi/ Ja si do të jetë moti për të enjten

23:27, 01/07/2020

Ditën e enjte do të mbizotërojë mot i kthjellët.

Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Por në zonat e juglindjes, këto vranësira do të pasohen nga reshje shiu në formën e shtrëngatave të karakterit lokal.

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Me konkretisht temperaturat parashikohen:

zonat malore 18°C deri në 34°C

zonat e ulëta 19°C deri në 38°C

zonat bregdetare 20°C deri në 35°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco