Vijon rritja e temperaturave/ Ja si nis Korriku në vend

Vijon rritja e temperaturave/ Ja si nis Korriku në vend

23:25, 30/06/2020
A+ Aa A-

Parashikimi i motit sipas IGJEUM, e mërkurë 1 Korrik 2020.

RESHJET

Nesër (e mërkurë, dt. 01) nuk priten reshje në të gjitha qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt. 01) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 33°C

në vendet e ulëta: 20 / 36°C

në vendet malore: 15 / 33°C

ERA

Nesër (e mërkurë, dt. 01) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco