Tensionohet situata ministria e Arsimit, maturantët qëllojnë me vezë

Tensionohet situata ministria e Arsimit, maturantët qëllojnë me vezë

12:49, 12/06/2020

Tensionohet situata në protestën para ministrisë së Arsimit, ku maturantët janë mbledhur sot në protestë pas provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

Me thirrjet ‘eja mblidhuni kĂ«tu’, maturantĂ«t vijojnĂ« protestĂ«n para MinistrisĂ«, ndĂ«rsa kanĂ« qĂ«lluar me vezĂ« nĂ« drejtim tĂ« godinĂ«s.

Ata kërkojnë një përfaqësues të Ministrisë për të biseduar lidhur me shqetësimet e tyre. Maturantët thonë se tezat në privim ishin me pyetje abstrakte, me shumë tekste dhe jashtë modeleve të paraqitura apo të viteve të tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco