Parashikimi/ Ja si do të jetë moti në orët e ardhshme

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti në orët e ardhshme

14:21, 06/06/2020
A+ Aa A-

Moti për vendin tonë sa i përket fundjavës do të jetë i paqëndrueshëm.

Dita e Shtunë, sidomos gjatë pasdites dhe mbrëmjes  do të karakterizohet nga moti i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Lokalisht breshër.

Po kështu edhe për ditën e Diel moti pritet me vranësira mesatare deri të dendura por ndryshe nga dita e Shtunë reshjet do të jenë të herëpashershme por me intensitet të ulët.

Përgjatë relieveve malore lokalisht reshjet në formë shtrëngatash dhe stuhi afatshkurtër.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco