E shtunë me shira, det me dallgë Ndër masivët më të mëdha në vend me lulen Narcissus poeticus, në Xibër-Hania, Dibër, qershor 2020.

E shtunë me shira, det me dallgë

07:23, 06/06/2020
A+ Aa A-

Të shtunën, moti do të jetë  mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në  10-12 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5  metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/22°C

Zonat e ulëta  12/27°C

Zonat bregdetare 15/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco