Plane për në fundjavë? Njihuni më parë me surprizat e motit

Plane për në fundjavë? Njihuni më parë me surprizat e motit

23:26, 05/06/2020

Moti në vendin tonë, gjatë dy ditëve në vijim do të jetë i paqëndrueshëm.

Sipas IGJEUM, dita e nesërme do të karakterizohet nga moti i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar.

E shtunë, 6 qershor 2020

RESHJET

Nesër (e shtunë, dt. 06) priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt. 06) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 24°C

në vendet e ulëta: 15 / 24°C

në vendet malore: 12 / 20 °C

ERA

Nesër (e shtunë, dt. 06) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco