E enjte me vranësira, priten edhe shira vende - vende Në liqenin e Shkodrës,

E enjte me vranësira, priten edhe shira vende - vende

14:40, 03/06/2020

Dita e enjte do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës, të cilat do pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore, njofton SHMU.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut 2-10m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave pranë tyre, do të fitojë intensitet deri në 20m/s.

Era jugore do të sjelli dhe rritje të temperaturave, më e ndjeshme në vlerat e mesditës.

Më konkretisht në:
vendet malore 9°C deri 26°C
vendet e ulëta 12°C deri 30°C
vendet bregdetare 15°C deri 29°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco