OST: Kufizime energjie në Durrës e rrethina më 2-3 qershor

OST: Kufizime energjie në Durrës e rrethina më 2-3 qershor

13:03, 01/06/2020
A+ Aa A-

Për shkak të punimeve nga ana e Operatorit të Sistemit të Transmetimit në datat 2 dhe 3 qershor, do të mungojë energjia elektrike në disa zona të Durrësit.

Remontet në rrjetin 110kV të linjave Rrashbull – Sallmone (Sukth), Kavajë – Rrashbull dhe Rrashbull – Spitallë (Porto Romano 2), do të kryhen gjatë fashës së orarit 09:00 – 13:00, dhe prek zonat sipas datave:

2 qershor: 

Golem qender, Seferaj, Mali Robit, stan I ri, Qerret, Posta e policisë, hotel “Malvina”, stacion i trenit Golem, Shkembi Kavajë, Kastrati, Golem plazh, Viena, Miami beach dhe ish-Kompleksi “Xixa”

3 qershor:

Shijak, Breg Lumi, Punishte, Komunale, Fermë Sukth, Hidrovori, (Lagjia e Stallave), bizneset gjatë autostrades,4 Rruget, Maminas – Shijak, S.M.T-ja, Grumbullimi, Maminas, Sallmone, Gjiri i Lalezit, Kompleksi Lura dhe Shenavlash

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco