Qetësi absolute: Ketrat lodrojnë në parkun e Prishtinës

Qetësi absolute: Ketrat lodrojnë në parkun e Prishtinës

11:28, 30/05/2020
A+ Aa A-

Qetësia, mungesa e dyndjeve të njerëzve në parqet e Prishtinës, i ka dhuruar lirinë kafshëve. Një ketrush është fotografuar duke lodruar në parkun e kryeqytetit të Kosovës.

Kryebashkiaku Shpend Ahmeti ka publikuar fotot me këtë shënim:

"Mirëmengjesi Prishtinë, Parku i Qytetit me 7,5 hektarë ka florë e faunë të pasur e ajër të pastër dhe shtigje të rregulluara për shëtitje në natyrën e bukur që ka. Ju urojmë vikend të këndshëm me këto pamje të bukura dhe ketrin nga Parku plot gjelbërim."

Image

Image

ImageImage 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco