Parashikimi i motit për nesër/ Ja si do të jetë dita e premte

Parashikimi i motit për nesër/ Ja si do të jetë dita e premte

23:34, 28/05/2020
A+ Aa A-

E premte, 29 Maj 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Sot pasdite (e enjte, dt. 28) dhe nesër (e premte, dt. 29) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit dhe lokalisht mesatare në qarqet Elbasan, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 29) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 13 / 22°C në vendet e ulëta: 14 / 23°C në vendet malore: 5 / 16 °C

ERA

Nesër (e premte, dt. 29) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco