E shtunë me vranësira dhe shira në zonat malore

E shtunë me vranësira dhe shira në zonat malore

07:20, 23/05/2020

Sot moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe zhvillime të vranësirave në zonat malore të pasuara nga rreshje lokale shiu. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-0,8  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/25°C

Zonat e ulëta  13/28°C

Zonat bregdetare 15/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco