Ulen temperaturat dhe reshje në disa qarqe/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

Ulen temperaturat dhe reshje në disa qarqe/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:20, 20/05/2020

E enjte, 21 Maj 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e enjte, dt. 21) priten reshje mesatare në qarqet Kukës dhe Berat por lokalisht intensive në qarkun Kukës, të shoqëruara dhe me shtrëngata. Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare në shumicën e tyre.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt. 21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 22°C

në vendet e ulëta: 16 / 24°C

në vendet malore: 8 / 19 °C

ERA

Nesër (e enjte, dt. 21) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco