Rriten temperaturat/ Surprizat e motit për nesër

Rriten temperaturat/ Surprizat e motit për nesër

23:52, 06/04/2020

E martë, 7 Prill 2020. Parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Nesër (e martë, dt. 07), priten reshje të dobëta në qarqet Lezhë, Fier, Berat dhe Vlorë dhe lokalisht të dobëta në disa qarqe.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt. 07), temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 20 °C

në vendet e ulëta: 7 / 21 °C

në vendet malore: 1 / 12 °C

ERA

Nesër (e martë, dt. 07), era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco