VIDEO/ Përcillet pa homazhe kolosi i humorit shkodran, Gëzim Kruja

VIDEO/ Përcillet pa homazhe kolosi i humorit shkodran, Gëzim Kruja

13:55, 06/04/2020
A+ Aa A-

Situata e pazakontë në vend për shkak të epidemisë së koronavirusit, ka bërë që artisti i humorit Gëzim Kruja të përcillet pa homazhe për në banesën e fundit.

Aktori shkodran i humorit humbi jetën dje në moshën 80-vjeçarare për shkak të probleme shëndetësore që ka pasur vitet e fundit.

Edhe pse është nderuar me tituj të mëdhenj përgjatë gjithë karrierës së tij, Kruja u përcoll për në banesën e fundit pa homazhe në teatrin ‘Migjeni’ dhe as nga artëdashësit e tij.

Megjithatë, qytetarët shkodranë kanë nuk janë përmbajtur dhe disa prej tyre janë grumbulluar për ti dhënë lamtumirën artistit të mirënjohur për gjithë ç’ka ai i ka dhënë skenës dhe artit shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco