VIDEO/ 50 shqiptarë të bllokuar në kufirin slloven, thirrje Ramës: Na ndihmo të kthehemi në familje

VIDEO/ 50 shqiptarë të bllokuar në kufirin slloven, thirrje Ramës: Na ndihmo të kthehemi në familje

22:46, 02/04/2020

Rreth 50 shqiptarë kanë mbetur prej një jave të bllokuar në kufirin e Sllovenisë, për shkak se nuk lejohen të vazhdojnë rrugën dhe të kthehen në Shqipëri. \

Në një thirrje dëshpëruese ata i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të ndërhyjë me qëllim që këta shtetas të kthehen pranë familjeve të tyre dhe të mos mbeten rrugëve të Evropës

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco