Urdhëri i MSH-së/ Ja tre bizneset që lejohen të hapen nga dita e sotme

Urdhëri i MSH-së/ Ja tre bizneset që lejohen të hapen nga dita e sotme

17:47, 30/03/2020

Një urdhër i ri i Ministrisë së Shëndetësisë, i lejon disa bizneseve që duke filluar nga dita e hëna, që të ushtrojnë aktivitetin e tyre.

Bizneset që do të hapen janë gomisteritë, kancelaritë dhe libraritë, që do ti shtohen listës së bizneseve që janë lejuar të hapen gjatë kësaj kohe karantine. 

Mësohet se edhe ato do të ofrojnë shërbimet e tyre nga ora 05:00 deri në 13:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Get Llapa30/03/2020 17:55

Edhe berberet se se shpejti sdo e rruajme as per skenderbeun e surrelit as per mamicen .

Shto koment

Denonco