Lajm i mirë nga ‘Shefqet Ndroqi’, del me sukses nga operacioni vajza me Covid-19

Lajm i mirë nga ‘Shefqet Ndroqi’, del me sukses nga operacioni vajza me Covid-19

18:57, 29/03/2020

Është realizuar me sukses ndërhyrja urgjente kirurgjikale te një vajzë e re me koronavirus te spitali ‘Shefqet Ndroqi’.

Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se ekipet tona të mjekësisë janë në lartësinë e detyrës.

‘Ekipet tona mjekësore në lartësinë e detyrës.

Realizohet me sukses ndërhyrja kirurgjikale urgjente tek një vajzë e re e konfirmuar me COVID-19, në spitalin universitar ‘Shefqet Ndroqi’, nga ekipi i kirurgjisë drejtuar nga dr. Ylber Vata, së bashku me dr. Dorian Bozaxhi, dr. Arjan Vyshka, dr. Luna Hasipi, kryeinfermiere Manushaqe Hoxha dhe instrumentare e ndërhyrjes Valbona Bulku.

Hapet sot spitali i 2 COVID, spitali ‘Shefqet Ndroqi’ për trajtimin e pacientëve të prekur nga #COVID-19’, shkruan Manastirliu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari29/03/2020 20:00

O ZOT I MADH! KUR DO ZHDUKEN BAXHELLAT NGA E KRANET DHE NGA JETA JONE E TRAZUAR NGA COVID-RILINDJA DHE COVID-19???!!! KUR VDES NDONJE PACIENT KRYE-BAXHELLA E SHENDETESISE NXJERR ATO BAXHELLAT E TJERA, KUR SHEROHET NDONJE DEL VETE KRYE-BAXHELLA!!! TAMAM SI AI KRYE-KURVI KRYEMINISTER I SURRELIT!!! KUR DEL GJE EMIRE DEL VETE, KUR KA DALE MUTI SHESHIT NXJERR OSE AHMETAJN E FATKEQESIVE OSE KRYEPOLICIN E LLESHIT! YYYTTTT! RRACA E MUTIT!

Shto koment

Denonco