Njoftimi i OSSHE/ Tirana në terr gjatë mbrëmjes, ja çfarë ka ndodhur

Njoftimi i OSSHE/ Tirana në terr gjatë mbrëmjes, ja çfarë ka ndodhur

21:56, 28/03/2020

Një pjesë e mirë e Tiranës në mbrëmje ka mbetur pa energji elektrike. Sipas OSSHE, ka pasur një avari në rrjetin e OST në Tiranë. 

'Njoftim mbi avarinë e rrjetit të OST në Tiranë

Ju njoftojme se si rezultat i stakimit te linjes Sharrë 220 – Tec Kombinat ne Nst Sharrë 220 të OST (Operatori i Sistemit të Transmetimit), ngelën pa energji për pak minuta Nenstacionet Tec Kombinat, Mezes dhe Ndroq. 

Konkretisht, ora 18:38 - 18:46 per 8 minuta, pa energji mbetën zona si: Yzberisht, Vaqarr, Sharre, Qender Kombinat, Tec, Qyteti Kombinat, Kasalle, Vishaj, Prush, Rr.  Qelqit, Paskuqan, Unaza Re, Misto Mame, Kashar (pjeserisht), Yrshek, Fushe Mezez, Laknas, Yrshek, etj. 

21:04 - 21:05 për 1 minutë, zonat pa energji si: Kombinat, Ndroq, Yzberisht, Yrshek, Kashar, Mezes, Unaza e Re, etj'

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco