Ndërron jetë pacienti në spital, u soll me urgjencë

Ndërron jetë pacienti në spital, u soll me urgjencë

20:17, 25/02/2020

Një person i cili kishte problem me insuficencën respiratore mësohet se ka ndërruar jetë në orët e mbrëmjes në spitalin Nënë Tereza në Tiranë.

Pacienti ishte sjellë me urgjencë nga Skrapari, dhe kishte paraqitur problem pulmonare.

Mosha e tij mësohet se ishte 45 vjeç.

Mjekët nuk e kanë cilësuar rastin si një rast të thjeshtë viral sepse siç shprehen ata, analizat paraprake nxorën një problem të theksuar polmonar dhe për këtë arsye rasti është dërguar me urgjencë dhe me autoambulancë në QSUT.

https://www.syri.net/shendet/318680/4-raste-me-grip-derri-ne-berat-nje-pacient-me-insuficence-respiratore-dergohet-drejt-qsut-se/

       

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Many25/02/2020 22:13

Erdhi Korona?!

tani25/02/2020 21:37

ja dhe kronavirusi erdhi mes nesh,pacim fat

Shto koment

Denonco