FOTO/ Ky është parashikimi i motit për të dielën

FOTO/ Ky është parashikimi i motit për të dielën

23:48, 22/02/2020

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e diel.

Siç edhe shikohet, reshje shiu nuk do të ketë, ndërsa temperaturat do të jenë të ulëta.

Më poshtë keni parashikimin e motit:

Reshjet

Ditën e diel nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Image

Temperaturat

Të dielën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 14 °C

në vendet e ulëta: -2 / 14 °C

në vendet malore: -5 / 10 °C

Era

Të dielën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco