Mot i kthjellët, me reshje bore në verilindje Parku Shebenik - Jabllanicë, shkurt 2020

Mot i kthjellët, me reshje bore në verilindje

07:25, 22/02/2020

Sot moti do të jetë me kthjellime në zonë veriperëndimore, ndvrsa në verilindje do të jetë me vranësira dhe rreshje të pakta bore. 

Era do të jetë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbteten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/7°C

Zonat e ulëta  -1/14°C

Zonat bregdetare 5/15°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco