Moti të premten dhe të shtunën, 21-22 shkurt 2020 Parku natyror Korab - Koritnik, shkurt 2020

Moti të premten dhe të shtunën, 21-22 shkurt 2020

07:15, 21/02/2020

Gadishulli i Ballkanit po nga qarkullimi i masave ajrore të ftohta dhe të thata kontinentale të cilat do të kushtëzojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të stabilizuar. 

E premte 21 shkurt 2020

E premte dt 21 shkurt 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/7°C

Zonat e ulëta  -1/15°C

Zonat bregdetare 4/14°C

E premte 21 shkurt 2020

Kosova për ditën e Premte dt 21 Shkurt 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -2°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 7°C gradë Celcius.

E shtunë 22 shkurt 2020

E shtunë dt 22 shkurt 2020 moti do të jetë me kthjellime në zonë veriperëndimore, ndvrsa në verilindje do të jetë me vranësira dhe rreshje të pakta bore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 -1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbteten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/7°C

Zonat e ulëta  -1/14°C

Zonat bregdetare 5/15°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco