Temperatura minus, shi dhe borë/ Ja surprizat e motit për nesër

Temperatura minus, shi dhe borë/ Ja surprizat e motit për nesër

23:28, 20/02/2020

E premte, 21 shkurt 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e premte, dt.21) priten reshje të dobëta në qarqet Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër ndërsa në qarqet e tjera reshjet do të jenë lokalisht të dobëta.

Në lindje të vendit dhe në veri priten reshje në formë dëbore.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 13 °C

në vendet e ulëta: 1 / 14 °C

në vendet malore: -3 / 7 °C

ERA

Nesër (e premte, dt.21) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco