Parashikimi/ Ja si do të jetë moti në orët e ardhshme

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti në orët e ardhshme

15:29, 20/02/2020

Vendi ynë pritet gjatë mbrëmjes së sotme dhe ditë së premte pritet të përfshihet nga një mot i kthjellët dhe pa reshje.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se përgjithësisht, do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Sipas sinoptikanëve era, do të fryjë nga kuadrati i veriut, mesatare dhe në bregdet e zonat luginore hera herës e vrullshme, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 4 ballë.

Temperaturat, të cilat do të vijnë në rënie të ndjeshme në orët e mëngjesit, do të sjellin ngrica përgjatë akseve rrugore deri në zonat e ulëta.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -6ºC deri në 9ºC

zonat e ulëta -2ºC deri në 16ºC

zonat bregdetare 1ºC deri në 16ºC.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco