Vijojnë çudirat me motin/ Ja çfarë parashikon IGJEUM për nesër

Vijojnë çudirat me motin/ Ja çfarë parashikon IGJEUM për nesër

23:29, 17/02/2020

Edhe pse jemi në mes të muajit shkurt dhe në kulmin e stinës së dimrit, moti në Shqipëri vijon të surprizojë.

Sipas asaj që parashikon IGJEUM, edhe nesër moti do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm, pa reshje shiu dhe me temperatura që në vendet e ulta do të arrijnë deri në 15 °C.

E martë, 18 Shkurt 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e martë, dt.18) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.18) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 6 / 14 °C

në vendet e ulëta: 5 / 15 °C

në vendet malore: 3 / 13 °C

ERA

Nesër (e martë, dt.18) era pritet të fryjë e lehtë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco