Si nis java në vend? Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Si nis java në vend? Njihuni me parashikimin e motit për nesër

23:19, 16/02/2020

Edhe java do të fillojë me një mot të qëndrueshëm. Sipas IGJEUM, kthjellimet dhe vranësirat kalimtare do të jenë mbizotëruese deri në pasdite. Por në orët e mbrëmjes do të kemi shtim të vranësirave në zonat malore. 

Temperaturat e ajrit do të variojnë nga 2°C minimalja në zonat malore deri në 15°C maksimalja në zonat e ulta.

E hënë, 17 Shkurt 2020. Parashikimi sipas IGJEUM:

RESHJET

Nesër (e hënë, dt.17) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.17) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 14 °C

në vendet e ulëta: 5 / 15 °C

në vendet malore: 2 / 12 °C

ERA

Nesër (e hënë, dt.17) era pritet të fryjë e lehtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco