Parashikimi i motit për sot, 15 shkurt 2020 Tulipani shqiptar, Tulipa albanica, shkurt 2020.

Parashikimi i motit për sot, 15 shkurt 2020

06:55, 15/02/2020

Sot moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësira në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  0/11°C

Zonat e ulëta  3/18°C

Zonat bregdetare 7/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco