Parashikimi i motit për të enjten dhe të premten, 13 - 14 shkurt 2020 Për në Malin me Gropa, Façesh, Tiranë, shkurt 2020

Parashikimi i motit për të enjten dhe të premten, 13 - 14 shkurt 2020

06:53, 13/02/2020
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme të cilat po mbajnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të stabilizuar.

E Enjte 13 Shkurt 2020

E Enjte dt 13 Shkurt 2020 moti do të jetë me vranësira diell dhe vranësira të pakta dhe mejgull në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -1/12°C

Zonat e ulëta  4/19°C

Zonat bregdetare 8/18°C

E Enjte 13 Shkurt 2020

Kosova për ditën e Enjte dt 13 Shkurt 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -2°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 10°C gradë Celcius.

E Premte 14 Shkurt 2020

E Premte dt 14 Shkurt 2020 vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një fronti veriperëndimor. Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë. Në Alpe do të ket rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  3/10°C

Zonat e ulëta  8/17°C

Zonat bregdetare 9/17°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco