Pezullohen udhëtimet për në Bari, ja kur priten të rinisin lundrimet

Pezullohen udhëtimet për në Bari, ja kur priten të rinisin lundrimet

18:00, 05/02/2020

Autoriteti portual i Durrësit njofton se si pasojë e motit të keq, janë pezulluar dy udhëtime në mbrëmjeje nga Durrësi për në Bari.

Njoftimi i Autoritetit Portual Durrës:

Njoftim mbi pezullimin e përkohshëm të lundrimeve drejt Portit të Barit

Si pasojë e mbylljes së përkohëshme të Portit të Barit, për shkak të situatës së motit, ju bëjmë me dije se tragetet e parashikuara për t’u nisur mbrëmjen e sotme nga Porti i Durrësit, pezullojnë përkohësisht lundrimin drejt këtij Porti.

Konkretisht:

Trageti “Bari”, i linjës Durrës-Bari;

Trageti “AF Marina”, i linjës Durrës-Bari; parashikuar për t’u nisur nga Porti i Durrësit rreth orës 23:00 të mbrëmjes së sotme, kanë anulluar lundrimin, si pasojë e situatës së motit

Agjencitë lundrimore kanë bërë njoftimin e të gjithë pasagjerëve për këto ndryshime, deri në një njoftim të dytë për rikthimin në normalitet.

Ndërkohë, trageti i linjës Durrës-Ankona është nisur pa problem drejt destinacionit, sot në orën 17:00, pasi situata në këtë Port paraqitet më e qetë.

Porti i Durrësit kërkon mirëkuptimin e të gjithë udhëtarëve, për vonesat e krijuara, duke siguruar se gjithçka është në funksion të sigurisë së tyre të udhëtimit

#MaritimeAlbania

Drejtoria e Përgjithshme Detare

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco