Reshje në të gjithë vendin dhe.../ Çfarë rezervon moti për nesër

Reshje në të gjithë vendin dhe.../ Çfarë rezervon moti për nesër

23:39, 27/01/2020

Ashtu siç është parashikuar edhe dita e nesërme do të vazhdojë të jetë në mbizotërimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.  

Sipas parashikimeve, territori shqiptar mbizotërohet nga vranësira të dendura dhe reshjet e shiut nëe pjesën më të madhe te vendit.

E martë, 28 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e martë, dt.28) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin.

Në qarkun e Shkodrës, Kukësit, Elbasanit, Fierit dhe Vlorës reshjet do të arrijnë lokalisht deri mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 15 °C

në vendet e ulëta: 6 / 14 °C

në vendet malore: 0 / 9 °C

ERA

Nesër (e martë, dt.28) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco