Mjegulla nuk ndalet, temperaturat nisin nga - 6

Mjegulla nuk ndalet, temperaturat nisin nga - 6

07:15, 22/01/2020

Kontinenti Europian vazhdon të jetë në pushtetin e presionit të lartë atmosferik i cili po ifluencon në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë kushte klimatarike të qëndrueshme. 

E mërkurë 22 janar 2020

Moti do të jetë me kthjellime dhe prani të mjegullës përgjatë luginave të lumenjve. Në mesditë vranësira do të shfaqen të pakta në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi deri në 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -6/5°C 

Zonat e ulëta  -5/16°C

Zonat bregdetare 2/15°C

E mërkurë, 22 janar 2020

Kosova për ditën e Mërkurë dt 22 Janar 2020 moti do të jetë kthjellime dhe mejgull të ngrirë për shkak të temperaturave të ulëta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -7°C në mëngjes, ndërsa mesdita  deri në 7°C gradë Celcius.

E enjte 23 janar 2020

Moti do të mbetet i qëndrueshëm me kthjellime dhe mjegull përgjatë luginave të lumenjve. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NW) me shpejtësi deri në 6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -5/5°C 

Zonat e ulëta  -5/16°C

Zonat bregdetare 5/15°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco