Tjetër tërmet godet vendin fqinj

Tjetër tërmet godet vendin fqinj

09:44, 19/01/2020
A+ Aa A-

Të tjera lëkundje sizmike janë ndjerë në shtetin fqinj, Greqinë.

Sipas të dhënave sizmologjike, tërmeti u regjistrua me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter në orën 04:52. Epiqendra ka qenë në Detin Jon.

Nga lëkundjet sizmike nuk ka raportime për persona të lënduar dhe për dëme materiale.

Një ditë më parë, Greqia u godit nga një tjetër tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Rihter me epiqendër në Zakinthos në një thellësi 10 km nën tokë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco